Wesołych Świąt!
Temat szkolenia
Strona główna > Szkolenia > Szkolenia dla instytucji i administracji publicznej > Działania kadrowe w szkole w przedszkolu…
24.05.2023 (śr.), 10:00
online
6
350 zł
81 442 08 09
Maj to gorący okres ruchu kadrowego w oświacie. Jest to czas, w którym dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych podejmują ostateczne decyzje kadrowe wynikające z zaplanowanej organizacji nowego roku szkolnego. A ponieważ stosowanie prawa pracy w oświacie należy do najbardziej złożonych, niejednokrotnie pojawiają się problemy interpretacyjne związane z wypowiadaniem umów o pracę, w tym w czasie urlopu pracownika lub w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności, obniżaniem wymiaru zatrudnienia, przenoszeniem w stan nieczynny, czy też wypłacaniem odpraw w związku z zakończeniem stosunku pracy.
Należy pamiętać, że podjęcie decyzji np. w sprawie przyjęcia określonych kryteriów do zwolnienia należy do zadań dyrektora przedszkola szkoły lub placówki. W każdym przypadku zastosowane kryteria będą podlegać indywidualnej ocenie sądu.
Podejmując decyzje kadrowe wobec grupy nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania, dyrektor szkoły musi liczyć się ze skutkami prawnymi tych decyzji. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które z kryteriów wyboru nauczyciela do zwolnienia dyrektor powinien traktować bardziej lub mniej priorytetowo. Należy wyraźnie podkreślić, że prawidłowość i skuteczność zastosowania przez dyrektora przesłanek doboru nauczycieli do zwolnienia jest uzależniona od okoliczności konkretnego przypadku, a wybór do zwolnienia nie może mieć jednak nigdy charakteru dowolnego lub dyskryminującego.
Podczas szkolenia uzyskają Państwo odpowiedź na wiele pytań istotnych w kształtowaniu polityki kadrowej w oświacie. Uczestnik, w oparciu konkretne przypadki oraz o akty prawne i orzecznictwo sądów, dowie się m.in.:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy dyrektorów szkół i przedszkoli, oraz osoby realizujące merytorycznie zadanie – czyli opracowywanie dokumentów z zakresu prawa pracy w oświacie ( kadrowe, sekretarze, referencji, specjaliści), w tym również organu prowadzącego -pracowników urzędu gminy/miasta lub cuw (zeas) odpowiedzialnych za w/w problematykę.
prawnik, współpracownik kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, doświadczony wykładowca, ekspert w zakresie form opieki nad dziećmi do lat 3 oraz z zakresu szeroko rozumianego zarządzania edukacją, prawa pracy w oświacie i finansów oświatowych, systemów informatycznych w oświatowej logistyce i sprawozdawczości (SIO, finanse, organizacja), konsolidacji obsługi wspólnej w administracji publicznej. Ekspert i autor materiałów w projekcie Doskonalenie Strategii Zarządzania Oświatą na poziome regionalnym i lokalnym –etap II, absolwent Training Reform Education of Management. Były menadżer ds. klientów kluczowych w jednej z wiodących firm informatycznych dedykujących systemy informatyczne dla oświaty. Autor wielu opracowań i publikacji. Konsultuje i wdraża modele obsługi wspólnej w jednostkach samorządu lokalnego. Współautor nowelizacji przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Konsultant i doradca korporacji samorządowej – związku gmin, wykładowca uczelni wyższej. Redaktor opinii prawnych publikowanych w systemie INFOR. Prowadzi usługi konsultingowe, szkolenia, wdrożenia i audyty a także działalność ekspercką, w ramach której doradza zarówno organom jednostek samorządu lokalnego, urzędnikom samorządowym, dyrektorom jednostek oświaty jak i innym pracownikom tego sektora.
Po szkoleniu dla uczestników zostanie wydane zaświadczenie na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652)
Lublin
ul. Narutowicza 62, 20-013
tel. 81 442 06 77, 81 441 33 32
Nr konta: 47 1140 1094 0000 3068 2000 1001
studium.lublin@kursor.edu.pl
Zamość
ul. Partyzantów 9, 22-400
Biała Podlaska
ul. Narutowicza 66, 21-500
© 2003–2024 Ośrodek Szkoleniowy KURSOR • Polityka cookies • Regulamin serwisu internetowego • Polityka prywatności • Poczta dla pracowników