Wesołych Świąt!
Temat szkolenia
Strona główna > Szkolenia > Szkolenia dla instytucji i administracji publicznej > Dotacje podręcznikowe w 2024 roku. Zasady…
10.06.2024 (pon.), 09:00
Potwierdzone
online
6
380 zł
81 442 08 09
Celem szkolenia jest zapoznanie się z zasadami kalkulowania, wnioskowania, wydatkowania i rozliczania dotacji celowej przekazanej na zakup podręczników oraz podniesienie kompetencji osób obsługujących dotację podręcznikową z poziomu konkretnej szkoły, jak i z poziomu samorządu gminnego. Zajęcia zawierają elementy praktyczne kalkulowania i wydatkowania środków dotacji podręcznikowej wynikające z praktyk stosowanych w szkołach, samorządach i kuratoriach. Podczas szkolenia zostaną omówione najczęściej pojawiające się problemy wynikające z realizacji powyższego zadania, co w znaczny sposób przyczyni się do usprawnienia jego realizacji. Udział w szkoleniu zapewni Państwu bezproblemowe realizacje zadania oraz poprawne rozliczenie środków finansowych. Uczestnicy szkolenia będą pracować warsztatowo – analizując problemy związane z rozliczaniem oraz rozwiązując konkretne przypadki wnioskowania o dotację. Wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwoli uczestnikom bezpiecznie i zgodnie z prawem zrealizować zadanie. Szkolenie pozwoli też na wymianę doświadczeń dotyczących problemów napotykanych podczas pracy związanej z zapewnieniem uczniom dostępu do bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów szkoleniowych.
Szkolenie adresujemy do dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli bibliotek szkolnych, pracowników szkolnych sekretariatów, gł. księgowych szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd oraz inne osoby prawne bądź fizyczne, skarbników gmin i powiatów, głównych księgowych jednostek obsługujących szkoły podstawowe, pracowników CUW, do pracowników urzędów gmin, kuratoriów oświaty, urzędów wojewódzkich zajmujących się rozliczeniami finansowymi w zakresie dotacji celowej na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.
Tadeusz Konarski – prawnik, współpracownik kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, doświadczony wykładowca, ekspert w zakresie form opieki nad dziećmi do lat 3 oraz z zakresu szeroko rozumianego zarządzania edukacją, prawa pracy w oświacie i finansów oświatowych, systemów informatycznych w oświatowej logistyce i sprawozdawczości (SIO, finanse, organizacja), konsolidacji obsługi wspólnej w administracji publicznej. Ekspert i autor materiałów w projekcie Doskonalenie Strategii Zarządzania Oświatą na poziome regionalnym i lokalnym –etap II, absolwent Training Reform Education of Management. Były menadżer ds. klientów kluczowych w jednej z wiodących firm informatycznych dedykujących systemy informatyczne dla oświaty. Autor wielu opracowań i publikacji. Konsultuje i wdraża modele obsługi wspólnej w jednostkach samorządu lokalnego. Współautor nowelizacji przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Konsultant i doradca korporacji samorządowej – związku gmin, wykładowca uczelni wyższej. Redaktor opinii prawnych publikowanych w systemie INFOR. Prowadzi usługi konsultingowe, szkolenia, wdrożenia i audyty a także działalność ekspercką, w ramach której doradza zarówno organom jednostek samorządu lokalnego, urzędnikom samorządowym, dyrektorom jednostek oświaty jak i innym pracownikom tego sektora.
Po szkoleniu dla uczestników zostanie wydane zaświadczenie na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652)
Lublin
ul. Narutowicza 62, 20-013
tel. 81 442 06 77, 81 441 33 32
Nr konta: 47 1140 1094 0000 3068 2000 1001
studium.lublin@kursor.edu.pl
Zamość
ul. Partyzantów 9, 22-400
Biała Podlaska
ul. Narutowicza 66, 21-500
© 2003–2024 Ośrodek Szkoleniowy KURSOR • Polityka cookies • Regulamin serwisu internetowego • Polityka prywatności • Poczta dla pracowników