Close this search box.

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 14
Edukacja patriotyczna, obywatelska i obronna jako fundament wychowania

• dyrektorzy i wicedyrektorzy wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele wychowawcy
  • pedagodzy i psycholodzy szkolni

Zakres treści

1. Edukacja obywatelska i jej rola w kształtowaniu postaw patriotycznych, społecznych i zaangażowanych obywateli.
2. Metody angażowania uczniów w życie społeczności szkolnej, lokalnej i regionalnej.
3. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za region i ojczyznę oraz rozumienie ich historii i kultury.
4. Edukacja dla bezpieczeństwa i edukacja proobronna – jak edukować uczniów na temat bezpieczeństwa osobistego, cyfrowego, społecznego i zasad obronności kraju?

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• poznają rolę i znaczenie edukacji obywatelskiej w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego
  • poznają metody angażowania uczniów w działania na rzecz społeczności szkolnej, lokalnej i regionalnej
  • nabędą umiejętność podejmowania działań mających na celu przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego działania na rzecz regionu i ojczyzny
  • nabędą umiejętność wdrażania skutecznych metod kształcenia uczniów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i obronności kraju.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania