PROJEKTY UNIJNE
Żłobki – Podkarpacie
Strona główna > Projekty > Żłobki – Podkarpacie
O projekcie
Projekt „Żłobki – Podkarpacie” realizowany jest przez Ośrodek Szkolenia Dokształcania i Doskonalenia Kadr KURSOR Spółka z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.1: „Równość szans mężczyzn i kobiet we wszystkich dziedzinach, w tym w dostępie do zatrudnienia, rozwoju kariery, godzenia życia zawodowego i prywatnego”, na podstawie umowy podpisanej z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.
Cel projektu
Głównym celem projektu jest nabycie/zwiększenie kompetencji w zakresie wdrażania ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 u 370 uczestników (300 kobiet i 70 mężczyzn) tj. przedstawicieli władz samorządu (gminnego, powiatowego, wojewódzkiego) i pracowników jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozwój opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz przedstawicieli podmiotów niepublicznych planujących prowadzenie/prowadzących instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z terenu województwa podkarpackiego poprzez realizację szkolenia na temat form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w okresie 01.01.2022–30.06.2023 r.
Adresaci
Grupą docelową jest 370 osób będących przedstawicielami podmiotów tworzących i prowadzących instytucje opieki nad dziećmi do lat 3 z terenu woj. podkarpackiego. Są to:
- przedstawiciele władz samorządu (gminnego, powiatowego, wojewódzkiego i pracownicy jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozwój form opieki nad dziećmi do lat 3 z dowolnej jednostki samorządu terytorialnego) – minimum 80% grupy docelowej, tj. 296 osób
- przedstawiciele podmiotów niepublicznych planujących prowadzenie/prowadzących instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z dowolnej gminy – ok. 20% grupy docelowej, tj. 74 osoby
W ramach projektu jest przewidziana realizacja szkoleń wg podziału:
- dla przedstawicieli samorządu i pracowników jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozwój opieki nad dziećmi do lat 3 – 24 godziny szkolenia × 17 grup (średnio po 15–20 osób), 3 dni × 8 godzin
- dla przedstawicieli podmiotów niepublicznych planujących prowadzenie/prowadzących instytucje opieki nad dziećmi do lat 3 – 32 godziny szkolenia × 5 grup (średnio po 15 osób), 4 dni × 8 godzin, 2 zjazdy x 2 dni
Szkolenia będą się odbywać w formie stacjonarnej.
Pobierz pliki PDF
Zakres merytoryczny szkolenia
Zakres merytoryczny szkolenia dla przedstawicieli podmiotów publicznych
Diagnoza potrzeb, plan tworzenia/rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, zagadnienia związane z finansowaniem tych instytucji, współpraca publiczno-prywatna (w tym pozyskiwanie partnerów prywatnych i społecznych), wymagania lokalowe i sanitarne, kwalifikacje kadry, jakość opieki nad dziećmi, analiza rynku, plan marketingowy w gminie, działania promocyjne.
Zakres merytoryczny szkolenia dla przedstawicieli podmiotów niepublicznych
Tworzenie biznesplanu w zakresie tworzenia instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, zagadnienia związane z finansowaniem tych instytucji, w tym pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania, współpracę publiczno-prywatną, wymagania lokalowe i sanitarne, kwalifikacje kadry, jakością opieki nad dziećmi, analiza rynku i plan marketingowy w gminie, działania promocyjne, elementy dialogu motywacyjnego, metody i techniki oraz trzy skuteczne sposoby pozyskania zainteresowania mieszkańców.
Materiały dla uczestników
Uczestnicy projektu otrzymają:
- komplet materiałów szkoleniowych (teczka, długopis, notatnik, pendrive)
- zakwaterowanie w hotelu
- pełne wyżywienie
- zwrot kosztów dojazdu
- ubezpieczenie NNW na czas udziału w szkoleniu
Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie.
Wartość projektu: 587 177,50 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 494 873,19 zł
Okres realizacji projektu
1 stycznia 2022 r.–30 czerwca 2023 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 881 707 877 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00.
Rekrutacja
Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie.
Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły w terminie od stycznia 2022 r. do czerwca 2023 r. do czasu zebrania 22 grup po ok. 15–20 osób na terenie woj. podkarpackiego.
Rekrutacja będzie odbywała się w dwóch etapach:
I etap rekrutacji będzie miał charakter rekrutacji otwartej, a wszystkie osoby zainteresowane szkoleniem będą mogły złożyć dokumenty rekrutacyjne. Dokumenty będą przyjmowane drogą elektroniczną, pocztą i osobiście w biurze projektu oraz w oddziałach Realizatora Projektu (w Zamościu i Białej Podlaskiej).
II etap rekrutacji przeprowadzi Komisja Rekrutacyjna w składzie: koordynator i asystent koordynatora. Etap II będzie polegać na weryfikowaniu zgłoszeń i przeprowadzeniu diagnozy potrzeb szkoleniowych. Diagnoza zostanie przeprowadzona za pomocą ankiety oraz testu wiedzy.
Kryteria rekrutacji
- podstawowe
- przynależność do grupy docelowej,
- chęć udziału w projekcie, wyrażona poprzez złożenie dokumentów rekrutacyjnych,
Rekrutacja zostanie zawieszona, gdy liczba zgłoszeń spełniających wymagania formalne osiągnie 120%.
- uzupełniające
- płeć – kobiety będą stanowić 80% grupy docelowej (2 pkt)
- zamieszkiwanie terenu gminy, w których brak jest instytucji sprawującej opiekę nad dziećmi do lat 3 (2 pkt)
Terminy i miejsca szkoleń
dla przedstawicieli podmiotów publicznych:
- brak zaplanowanych terminów
dla przedstawicieli podmiotów niepublicznych:
- 02-03.06.2023 r. (I zjazd) Hotel Restauracja Dwór Ostoia Ul. Zdrojowa 1, Klimkówka, 38-480 Rymanów oraz 24-25.06.2023 r. (II zjazd) Hotel Restauracja Dwór Ostoia Ul. Zdrojowa 1, Klimkówka, 38-480 Rymanów
Harmonogram zajęć
Pobierz plik PDF z harmonogramem szkoleń:
- Harmonogram Podmioty Publiczne IX.2023
- Harmonogram Podmioty Publiczne VI-VIII.2023
- Harmonogram Podmioty Publiczne VI.2023
- Harmonogram Podmioty Publiczne IV.2023
- Harmonogram Podmioty Publiczne I-IV.2023 r.
- Harmonogram Podmioty Niepubliczne II-VI.2023
- Harmonogram Podmioty Publiczne X.-XII.2022
- Harmonogram Podmioty Publiczne VII.-IX.2022
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 575 060 750 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00.
Po wypełnieniu i przesłaniu formularza skontaktujemy się z Państwem z informacjami nt. rekrutacji do projektu.
Nie wszystkie terminy szkoleń zostały już ustalone, mimo to można wysyłać zgłoszenia – potraktujemy je jako wyraz zainteresowania i skontaktujemy się z Państwem, kiedy terminy będą już znane.
podmiot publiczny – jestem przedstawicielem samorządu lub pracownikiem jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za rozwój opieki nad dziećmi do lat 3
podmiot niepubliczny – planuję prowadzenie/prowadzę instytucję opieki nad dziećmi do lat 3