Studia podyplomowe
Strona główna > Studia podyplomowe > Pedagogiczne > Studia Podyplomowe Pedagogiczne Kierunki > Neurologopedia
Studia podyplomowe z neurologopedii oferują unikalny program doskonalący, skierowany do osób pragnących zgłębić wiedzę i umiejętności w diagnozowaniu oraz terapii zaburzeń mowy i języka. Program ten skupia się na zaburzeniach powstałych w wyniku uszkodzenia i dysfunkcji układu nerwowego, obejmując szeroki zakres wiekowy – od urodzenia, przez wiek rozwojowy, aż po wiek podeszły.
Studia adresowane są do absolwentów studiów podyplomowych z logopedii lub osób z wyższym wykształceniem magisterskim ze specjalnością logopedyczną. Na studia przyjmujemy osoby posiadające świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Logopedia lub studiów wyższych magisterskich ze specjalnością logopedyczną (w procesie rekrutacji wymagane dodatkowo od kandydata potwierdzenie powyższych kwalifikacji kserokopią dyplomu lub świadectwa).
UWAGA! Kandydaci powinni posiadać potwierdzenie swoich kwalifikacji, natomiast osoby z wadami wymowy, wadami anatomicznymi aparatu artykulacyjnego lub ukończonymi tylko kursami logopedycznymi bez pełnych uprawnień zawodowych nie mogą być uczestnikami studiów podyplomowych z Neurologopedii.
Absolwenci będą przygotowani do pracy w ośrodkach opiekuńczych i wychowawczych, szkołach i placówkach specjalnych, ośrodkach wczesnej interwencji, przedszkolach i szkołach integracyjnych, domach opieki społecznej, sanatoriach, poradniach specjalistycznych.
UWAGA! Ukończenie studiów podyplomowych z neurologopedii nie jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu specjalisty neurologopedy w ramach służby zdrowia.
Program studiów jest zgodny z nowym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. 2019, poz. 1450; z późn. zm.).
Program zawiera m. in. zagadnienia z następujących obszarów:
UWAGA! Uczelnia zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie
2 semestry – 360 godzin dydaktycznych (w tym 60 godzin praktyk, które są prowadzone w placówkach służby zdrowia o charakterze zamkniętym (np. oddziały rehabilitacji, neurologii, psychiatrii), placówkach specjalnych (np. z osobami upośledzonymi umysłowo, z mózgowym porażeniem dziecięcym, innych osób z zaburzeniami mowy pochodzenia neurologicznego), gabinetach neurologopedycznych.
Studia podyplomowe realizowane przez Akademię Humanitas prowadzone będą w 100% trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom, Moodle), pozwalającym na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów, zaliczenie praktyki zawodowej.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Lublin
ul. Narutowicza 62, 20-013
tel. 81 442 06 77, 81 441 33 32
Nr konta: 47 1140 1094 0000 3068 2000 1001
studium.lublin@kursor.edu.pl
Zamość
ul. Partyzantów 9, 22-400
Biała Podlaska
ul. Narutowicza 66, 21-500
© 2003–2024 Ośrodek Szkoleniowy KURSOR • Polityka cookies • Regulamin serwisu internetowego • Polityka prywatności • Poczta dla pracowników