Close this search box.

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 72
Cyfrowa Edukacja - Bezpieczeństwo, Krytyka, AI w szkole/placówce

• dyrektorzy i wicedyrektorzy wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek
  • pedagodzy i psycholodzy szkolni
  • wychowawcy klas

Zakres treści

1. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrona danych osobowych, identyfikacja i unikanie zagrożeń online.
2. Rozpoznawanie rzetelnych źródeł, ocena wiarygodności informacji, radzenie sobie z dezinformacją.
3. Przegląd narzędzi i zasobów online, metodyczne ich wykorzystanie, praktyczne przykłady.
4. Podstawy AI, przegląd narzędzi opartych na AI, przykłady personalizacji nauczania.
5. Funkcje i możliwości Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (ZPE) – praktyczne zastosowanie, przykłady dobrych praktyk.
6. Tworzenie interaktywnych materiałów, wybór formatów i narzędzi, publikowanie zasobów online.
7. Etyka i prawo w Cyfrowej Edukacji – zasady etyczne, aspekty prawne korzystania z materiałów cyfrowych, ochrona danych.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• poznają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i ochrony danych
  • nabędą umiejętność krytycznej analizy informacji i radzenia sobie z dezinformacją
  • będą potrafili metodycznie korzystać z zasobów edukacyjnych online
  • poznają podstawy AI, jej zastosowania w edukacji oraz wykorzystania narzędzia AI do personalizacji nauczania
  • poznają funkcje i możliwości Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (ZPE) i będą potrafili efektywnie wykorzystywać jej zasoby
  • nabędą umiejętność tworzenia i publikowania interaktywnych materiałów dydaktycznych
  • poznają etyczne i prawne zasady korzystania z technologii edukacyjnych
  • udoskonalą umiejętność oceniania postępów uczniów i skutecznego zbierania feedback
  • będą promować innowacyjne metody nauczania wykorzystując najnowsze narzędzia i zasoby.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Cyfrowa Edukacja – Bezpieczeństwo, Krytyka, AI w szkole/placówce
Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia