Close this search box.

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 9
Edukacja na rzecz zielonej transformacji

– dyrektorzy i wicedyrektorzy wszystkich typów szkół/placówek
– nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek
– wychowawcy klas

Zakres treści

1. Czynniki kryzysu klimatycznego, środowiskowego i różnorodności biologicznej.
2. Europejskie Ramy Kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju – GreenComp.
3. Zadania szkoły, cele ogólne i szczegółowe edukacji proekologicznej służącej zrównoważonemu rozwojowi i transformacji ekologicznej zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
4. Zasady nauczania proekologicznego – strategie nauczania promujące zrównoważony rozwój oraz dbałość o środowisko.
5. Formy pracy sprzyjające realizacji zadań szkoły i celów kształcenia dotyczących transformacji ekologicznej.
6. Metody nauczania i uczenia się (aktywizujące, badawcze i problemowe) angażujące uczniów do praktycznego działania na rzecz ochrony środowiska, sprzyjające osiąganiu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
7. Projektowanie lekcji proekologicznych w ramach integracji międzyprzedmiotowej (przedmioty przyrodnicze i humanistyczne, matematyczne i ekonomiczne, języki obce, wychowanie fizyczne).
8. Propozycje wdrażania zielonych praktyk w najbliższym otoczeniu związanych
z oszczędzaniem energii, segregacją odpadów, ochroną wody, sadzeniem drzew, ograniczaniem zużycia plastiku i innymi działaniami proekologicznymi.
9. Przykłady materiałów i narzędzi edukacyjnych pomocnych w realizacji zajęć proekologicznych.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:
– nabędą wiedzę opartą na faktach i dostępnych informacjach na temat czynników kryzysu klimatycznego, środowiskowego i różnorodności biologicznej
– dokonają analizy zapisów podstawy programowej w zakresie nauczania proekologicznego, aby uwzględnić zasady zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju w swoich praktykach nauczania
– nabędą umiejętność promowania zrównoważonego rozwoju
– zaprojektują międzyprzedmiotowe scenariusze lekcji proekologicznych
– nabędą umiejętność propagowania wśród dzieci i młodzieży zasad zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania