Close this search box.

Zaburzenia procesów Integracji Sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym – wskazówki do pracy

Najbliższe terminy

Trwa rekrutacja...

3 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 68

• nauczyciele wychowania przedszkolnego
  • nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
  • pedagodzy i psycholodzy szkolni
  • wychowawcy klas
  • nauczyciele współorganizujący proces kształcenia
  • pedagodzy specjalni
  • specjaliści i terapeuci

Zakres treści

1. Teoria Integracji Sensorycznej – podstawy.
2. Znaczenie procesów integracji sensorycznej w rozwoju dziecka.
3. Zaburzenia SI u najmłodszych dzieci – przyczyny i charakterystyka.
4. Niepokojące zachowania dzieci w przedszkolu i w szkole – symptomy zaburzeń procesów integracji sensorycznej.
5. Działania nauczycieli i opiekunów w zakresie diagnozy zaburzeń procesów integracji sensorycznej.
6. Specyfika funkcjonowania poszczególnych układów sensorycznych (przedsionkowego, proprioceptywnego, dotykowego, wzrokowego, słuchowego, smaku i powonienia) i pojawiające się zaburzenia w ich obrębie.
7. Nauczyciel w roli terapeuty SI – praktyczne wskazówki w zakresie prowadzenia zajęć.
8. Propozycje ćwiczeń usprawniających funkcjonowanie poszczególnych układów sensorycznych.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• będą potrafili rozpoznawać objawy zaburzeń procesów SI u dzieci/uczniów w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym w czasie ich codziennej pracy i aktywności
  • poznają aktywności, dzięki którym można stymulować ich prawidłowy rozwój i zapobiegać zaburzeniom procesów SI lub korygować pojawiające się zaburzenia
  • poznają wpływ procesów integracji sensorycznej na rozwój, funkcjonowanie i umiejętności szkolne dziecka/ucznia
  • nabędą umiejętność wykorzystania w praktyce poznanych ćwiczeń usprawniających funkcjonowanie poszczególnych układów sensorycznych.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania